بیمه عمر

گروه مالی سامان

بانک سامان (Saman Bank):
بانک سامان به عنوان سومين بانک خصوصي کشور و اولين عضو گروه مالي سامان، تحت نظارت بانک مرکزي مرداد ماه 1381 با پيشينه اولين موسسه مالي و اعتباري کشور و با سرمايه اوليه200ميليارد ريال آغاز به کار کرد. از شروع فعاليت با توجه به نياز مبرم کشور به تحول در زمينه صنعت بانکداري از سيستم بانکداري سنتي به بانکداري مدرن، ارائه خدمات بانکداري الکترونيکي را سرلوحه فعاليت بانکي خود قرار داده و در حال حاضر با سرمايه 4000ميليارد ريال، در کنار خدمات بانکداري رايج براي اولين بار در کشور در زمينه ارائه سرويسهاي بانکداري الکترونيکي چون سامان کارت، اينترنت بانک ، موبايل بانک ، تلفن بانک و ارائه سيستمهاي on- line بانکي گام برداشت.

پرداخت الکترونیک سامان (Saman ePay):
شرکت پرداخت الکترونيک سامان با مشارکت بانک سامان و با هدف ارائه خدمات پرداخت الکترونيک، با تمرکز بر دو حوزه خدمات کارت و ايجاد شبکه فراگير پذيرندگان کارت در سال 1382 تاسيس گرديد. اين شرکت با در اختيار داشتن امکانات سخت افزاري ونرم افزاري پيشرفته و بهره مندي از نيروهاي متخصص و مجرب توانست به عنوان اولين( payment service provider) PSP رسمي کشور مجوز فعاليت خود را از بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران در سال 1383 دريافت نمايد. ماموريت ما ارائه خدمات پرداخت الکترونيک، با بالاترين کيفيت و ساده ترين کاربري، به صاحبان کسب و کار، شرکت ها، سازمانها ، دارندگان و پذيرندگان کارت در ايران است.

کارگزاری بانک سامان (Saman Bourse):
شرکت کارگزاری بانک سامان جزء قدیمی ترین شرکت های کارگزاران ایران محسوب می شود.با شروع فعالیت بورس سهام در ایران ، جناب آقای محمود کریشچی به عنوان شخصیت حقیقی فعالیت خود را از سال 1346 شمسی در بورس اوراق بهادار تهران شروع نمودند.در خرداد سال 1372 شمسی شرکت کارگزاری کریشچی ( سهامی خاص ) به عنوان اولین شرکت کارگزاری ایران تاسیس شد ، و سالها به عنوان یکی از برترین شرکتهای کارگزاری به فعالیت خود ادامه داد.در سال 1382 بخشی از سهام شرکت کارگزاری کریشچی به بانک سامان واگذار و نام شرکت نیز به " شرکت کارگزاری بانک سامان " تغییر یافت . از مهمترین فعالیت های شرکت می توان به خرید و فروش اوراق بهادار پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار، خرید و فروش سهام به صورت اینترنتی، اداره امور سرمایه گذاری ها، ارائه تحلیل ها ی هفتگی بازار سرمایه، تحلیل شرکت های برگزیده و ارائه آن به مشتریان شرکت کارگزاری بانک سامان، اخذ گواهینامه ISO ، گسترش معاملات اینترنتی خرید و فروش سهام از طریق شعب برگزیده بانک سامان اشاره کرد.

شركت سرمايه گذاري بانك سامان(Saman Bourse):
  شركت سرمايه گذاري بانك سامان در شهريورماه سال 1383 با سرمايه گذاري بانك سامان سهام و بخش خصوصي با سرمايه 100 ميليارد ريال به ثبت رسيد و فعاليت خود را به عنوان شركت سهامي خاص آغاز نمود. براساس تصميم سهامداران، جناب آقاي پرويز گلستاني به عنوان مدير عامل شركت سرمايه گذاري منصوب گرديدند. هدف از تاسيس شركت سرمايه گذاري بانك سامان انجام امور ساختماني از جمله احداث ساختمان، تجاري و مسكوني ، ليزينگ تجهيزات و ماشين آلات و وسايل نقليه و لوازم پزشكي، فعاليتهاي بازرگاني، سرمايه گذاري در سهام شركتها از جمله سهام شركتهاي پذيرفته شده در بورس مي باشد.

شرکت صرافی سامان(Saman Exchange):
  شرکت صرافی سامان:در پایان دهه شصت در کشورمان تأسیس صرافی مجاز توسط اشخاص حقیقی به صورت تضامنی در قالب مصوّبات شورای پول و اعتبار آغاز شد. بخشی از فعّالیت های بانک مرکزی نظیر سهولت انجام مداخلات در بازار ارز و محدودیت ارائه خدمات ارزی از جانب بانک ها نقش صرافی ها را بیش از پیش آشکارکرد. بانک سامان به عنوان اوّلین بانک خصوصی اقدام به تأسیس صرافی بانکی نمود.شرکت صرافی سامان درآبان ماه سال 1383 عملیات صرافی را آغاز نمود.مبادرت به خرید و فروش انواع پول های خارجی ( اسکناس - حواله ) و مسکوکات طلا و نقره طبق دستورالعمل ها و مقررات ابلاغی از فعّالیت های صرافی به شمار می رود. شرکت صرافی سامان در راستای توسعه فعّالیت ها و به دلیل استقبال متقاضیان دریافت خدمات از صرافی های رسمی و افزایش حجم معاملات با بهره گیری از خدمات بانکداری الکترونیک جهت جلوگیری از مخاطرات حمل پول و خطرات ناشی از آن کلیّه شعب تحت پوشش خود را به سامانه دریافت وجه (POS ) ویژه دارندگان کارت های بانکی به منظور ارائه خدمات ( فروش ارز و سکه ) تجهیز و راه اندازی نمود