طرح جدید بیمه درمان تکمیلی خانواده بیمه سامان

پوشش درمان تکمیلی از جمله محصولات مورد توجه هموطنان عزیز طی سال‌های گذشته است که مورد استقبال فزآینده متقاضیان نیز قرار گرفته است. در گذشته، محدودیت صدور گروهی این نوع بیمه نامه باعث شده بود که بخش وسیعی از هموطنان نتوانند از این محصول استفاده کنند. طرح جدید بیمه درمان خانواده بیمه سامان یک طرح درمان تکمیلی بسیار جامع و متنوع است که خرید آن برای همه هموطنان عزیز امکان پذیر است.

بیمه درمان خانواده بیمه سامان با پوشش‌ها و حق بیمه‌های متنوع طراحی و معرفی شده است. این بیمه نامه در شش گروه با تعهدات و حق بیمه‌های مختلف طراحی شده که این تنوع، نیازهای درمانی گروه‌های مختلف را تامین خواهد کرد.  طرح‌های «نسیم سامان»، «مهر سامان»، «سروش سامان»، «شمیم سامان»، «وصال سامان» و «عقیق سامان» شش طرح بیمه درمان خانواده سامان است که پوشش‌های متنوع بیمه‌ای را در این بخش به هموطنان ارایه می‌دهد.

تفاوت عمده بیمه درمان انفرادی سامان با بیمه درمان خانواده سامان در لزوم برخورداری از بیمه‌گر پایه است. در طرح جدید، کسانی که به هر دلیل بیمه گر پایه ندارند نیز خواهند توانست بیمه درمان خانواده سامان را خریداری کنند (با افزایش 18 درصدی حق بیمه). همانند بیمه درمان انفرادی، سن بیمه گذار و طرح مورد استفاده تعیین کننده حق بیمه خواهد بود. حق بیمه درمان خانواده از حداقل یک میلیون و 500 هزار ریال (یکصد و پنجاه هزار تومان) تا حداکثر 26 میلیون ریال (دو میلیون و ششصد هزار تومان) به صورت سالانه خواهد بود. این حق بیمه به صورت 30 درصد نقد و مابقی در شش قسط قابل پرداخت است. افزون بر این، در صورت پرداخت نقدی حق بیمه، 10 درصد تخفیف برای بیمه گذار منظور خواهد شد. هچنین دارندگان بیمه‌های عمر بیمه سامان نیز از تخفیف حق بیمه درمان خانواده سامان برخوردار خواهند شد.

طرح‌های مختلف بیمه خانواده سامان همه هزینه‌های درمانی شامل هزینه‌های بیمارستانی، اعمال جراحی، پاراکلینیکی، جراحی‌های سرپائی، خدمات آزمایشگاهی، هزینه‌های آمبولانس، زایمان، ویزیت، دارو و دندانپزشکی را پوشش می‌دهد. علاوه بر اینکه برای نخستین بار هزینه‌های سه گروه نازایی، عیوب انکساری هر دو چشم و سمعک نیز تحت پوشش قرار گرفته است.

بیمه درمان خانواده سامان برای بیمه نامه‌های تمدیدی بیمه سامان خانواده فاقد دوره انتظار بوده و بلافاصله بعد از تایید بیمه‌گر و واریز حق بیمه، بیمه گذار تحت پوشش  قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است که در طراحی بیمه نامه جدید درمان خانواده سامان، تمام دستورالعمل‌ها و بخش نامه‌های نهاد ناظر (بیمه مرکزی) مورد توجه قرار گرفته است. ضمن اینکه ضریب ریسک پیش بینی شده برای این بیمه‌نامه کمتر از سقف تعیین شده توسط بیمه مرکزی خواهد بود.


در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی بیمه تکمیلی انفرادی اینجا کلیک کنید و فرم مربوطه را تکمیل نمایید.